Jak pozbyć się wgnieceń powstałych w wyniku gradobicia?
Opady gradu potrafią wyrządzać przykre w skutkach, szkody. Również auta pozostawione „pod chmurką” nie wyjdą z gradobicia bez szwanku. Uszkodzenia elementów blacharskich, w postaci wgniotek w karoserii to najczęstsze skutki gradobicia. Dowiedz się, jak pozbyć się wgnieceń w karoserii powstałych po opadach gradu, by nie pozostał po nich najmniejszy ślad!
Gwałtowne zmiany klimatu, a co za tym idzie – częste opady gradu to coś, przed czym nie sposób się ustrzec. Jeśli samochód pozostawiony jest „pod chmurką” lub właśnie jesteś w trasie i nie masz możliwości ochronić karoserii przed zniszczeniem, nie pozostaje nic innego, jak późniejsze szacowanie stopnia zniszczeń i pozbycie się nieestetycznych wgnieceń. Nawet, jeśli opady gradu są niewielkie, możesz spodziewać się wielu drobnych wgniotek widocznych w szczególności na dachu i masce. Jak się ich pozbyć? Odpowiadamy!
Przeczytaj również: Jakich napraw blacharskich wymagają samochody po kolizjach i wypadkach?
Wgniecenia po gradobiciu – gdzie szukać pomocy?
Usuwanie wgnieceń powstałych po gradobiciu to zadanie dla blacharza samochodowego, który zdając się na swoje doświadczenie, będzie mógł ocenić stan karoserii i podjąć odpowiednie kroki w celu naprawy. Jednym z godnych polecenia zakładów, któremu można powierzyć auto po gradobiciu, oferujących likwidację szkód z OC oraz AC, jest Serwis blacharsko-lakierniczy Perfect Car we Wrocławiu.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zainwestować w fachowe naprawy blacharskie?
Usuwanie wgnieceń w karoserii – jak się odbywa?
Jeśli podczas gradobicia nie została uszkodzona powłoka lakiernicza, można usunąć wgniotki powstałe w karoserii za pomocą metody bezinwazyjnej, która nie ingeruje w strukturę lakieru, dzięki czemu można uniknąć szpachlowania i lakierowania pojazdu. Jedną z najpopularniejszych metod bezinwazyjnych, mających na celu usunięcie wgniotek jest PDR (Paintless Dent Repair), co w tłumaczeniu oznacza naprawę wgnieceń bez lakierowania. Technika PDR sprawdza się świetnie właśnie w przypadku mniejszych uszkodzeń karoserii, do których zaliczamy wgniecenia powstałe po gradobiciu. Wgniecenia powstałe na powierzchni karoserii, wyciągane są przy pomocy specjalnych grzybków – przyssawek, mocowanych w uszkodzonym miejscu. Do przyssawki z kolei przytwierdza się dźwignię, z pomocą której można wyciągnąć blachę w pożądanym kierunku. Niewątpliwą zaletą tej metody jest praca na zewnątrz, co równoznaczne jest z brakiem konieczności uciążliwego i czasochłonnego demontażu osłon czy podsufitki. Usuwanie wgnieceń w karoserii metodą nieinwazyjną, zapewnia doskonałe efekty, pod warunkiem jednak, że procedura zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób: przez doświadczonych blacharzy, z użyciem profesjonalnego sprzętu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana