Jak skutecznie poprawić zewnętrzny wygląd auta?
Polerowanie samochodu to jeden z najpopularniejszych sposobów na poprawę jego zewnętrznego wyglądu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Pomóc może także woskowanie, nałożenie powłoki ceramicznej, renowacja lakieru lub usunięcie rys. Sprawdź, jak specjaliści od auto detailingu mogą sprawić, że twoje auto znów będzie wyglądało jak z salonu.
Mycie i pielęgnacja samochodu
Zanim zdecydujemy się skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów, warto dokładnie umyć auto. Możemy zrobić to samodzielnie lub skorzystać z myjni samochodowej. Mycie pojazdu warto zacząć od felg, które czyści się przy pomocy specjalnego preparatu i szczotki. Następnie należy spryskać samochód wodą, a potem użyć odpowiedniego kosmetyku do mycia karoserii. Po myciu trzeba dokładnie spłukać detergent i osuszyć całą powierzchnię przy pomocy ręcznika lub ściereczki. Gdy skończymy, warto także zastosować woskowanie, aby zabezpieczyć powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Przeczytaj również: Z jakimi usterkami należy się zwrócić do elektryka samochodowego?
Kiedy warto wykonać polerowanie samochodu?
Czasem samo mycie jednak nie wystarcza. Polerowanie auta warto wykonać wtedy, gdy zauważamy na nim liczne rysy, matowość lakieru lub utratę połysku. Zabieg ten polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej zewnętrznej warstwy lakieru. Możemy wykonać go samodzielnie, lecz jest to czasochłonna praca, która wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, np. polerki elektrycznej. Z tego względu na Śląsku polerowanie samochodu wykonywane jest najczęściej w profesjonalnych warsztatach zajmujących się auto kosmetyką. W takich miejscach pracują doświadczeni fachowcy, którzy wiedzą, co robić, aby osiągnąć optymalny efekt.
Przeczytaj również: Jak zamontować w aucie kamerę cofania?
Inne sposoby na poprawę wyglądu auta
Fachowcy od auto detailingu z firmy Wyglancowane z Katowic podkreślają jednak, że polerowanie nie jest jedynym sposobem na poprawę wyglądu samochodu. Wielu kierowców decyduje się przykładowo na zastosowanie specjalnej powłoki ceramicznej, która nadaje lakierowi szklistość i tworzy barierę ochronną zabezpieczającą go zanieczyszczeniami. Gdy na karoserii pojawią się większe rysy, konieczne może być ich usunięcie lub dokonanie korekty lakieru. Gdy nie wiemy, jak sobie poradzić z uszkodzeniami, zawsze możemy skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub naprawcze.
Przeczytaj również: 4 czynniki wpływające na wartość pojazdu
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana