Zalety obrotowych pojemników warsztatowych

Pojemniki obrotowe to akcesoria bardzo często montowane w rozmaitych warsztatach: samochodowych i rzemieślniczych. Produkty te ułatwiają segregowanie narzędzi oraz sprawiają, że drobne elementy, takie jak klucze, bardzo rzadko się gubią. Ponadto są one również doskonałą alternatywą dla dużych skrzynek, które trudno jest przechowywać na niewielkiej przestrzeni. To tylko niektóre zalety obrotowych pojemników warsztatowych. Chcesz poznać je wszystkie? Zapraszamy do lektury.
Dlaczego pojemniki obrotowe powinny znaleźć się w każdym warsztacie?
Wielu właścicieli warsztatów boryka się z niedostateczną ilością przestrzeni, którą można przeznaczyć na wyposażenie. Pojemniki obrotowe zostały stworzone z myślą o rozwiązaniu powyższego problemu. Produkty te są montowane na ścianach, dzięki czemu można umieścić w nich przedmioty, które zazwyczaj zajmują miejsce na regałach. To pozwala zyskać dużo więcej przestrzeni na dodatkowy asortyment.
Oszczędność miejsca to najważniejsza, ale nie jedyna zaleta wynikająca z posiadania pojemników obrotowych. Produkty te idealnie nadają się do porządkowania i przechowywania drobnych elementów. Pracownik firmy Rodło, zajmującej się produkowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, opowiedział nam o tym, jak bardzo pojemniki ułatwiają pracę:
W warsztatach narzędzia często są odkładane w losowych miejscach, przez co trudno jest je później znaleźć. Jeśli umieścisz je w pojemnikach obrotowych, już nigdy więcej nie będziesz musiał denerwować się, szukając w pośpiechu potrzebnych śrubek czy nakrętek. Gdy wykorzystasz te produkty do porządkowania wyposażenia, okaże się, że drobne elementy nagle przestały się gubić.
Nie wszystkie zalety pojemników obrotowych wynikają z ich konstrukcji!
Warsztatowe pojemniki obrotowe, ze względu na swoje zastosowanie, najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych. Najpopularniejszym i jednocześnie najlepszym rodzajem plastiku, z którego powstają te produkty, jest polipropylen. Surowiec ten sprawia, że pudełkom obrotowym można przypisać jeszcze kilka, bardzo istotnych zalet:
- Pojemniki z polipropylenu są odporne na uszkodzenia mechaniczne: uderzenia, zarysowania oraz ścieranie. Można więc przechowywać w nich m.in. ostre przedmioty.
- PP (polipropylen) słynie również z odporności na rozmaite substancje chemiczne: kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki. Nie zniszczysz wykonanych z niego pojemników obrotowych, nawet jeśli schowasz w nich nieszczelne puszki z lakierem czy płynem dezynfekcyjnym.
- Polipropylen jest niewrażliwy na działanie wysokich temperatur – wynoszących nawet do 100 stopni Celsjusza. Jest on całkowicie niepalny. Pod wpływem gorąca ulega degradacji.
- PP nie wchłania wody i jest doskonałym izolatorem.
Powyższe cechy polipropylenu sprawiają, że wykonane z niego warsztatowe pojemniki obrotowe sprawdzają się zawsze – niezależnie od temperatury otoczenia oraz w każdych warunkach pogodowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Auto Klinika Nosarzewski
Samochody - stacje obsługi, mechanicy
woj. mazowieckie05-500 Stara Iwiczna, Mleczarska 1
-
Auto Elektro Klima Daniel Mazurkiewicz
Samochody - regeneracja podzespołów
woj. dolnośląskie50-541 Wrocław, al. Armii Krajowej 53 lok. E
-
Regro Robert Puczka
Samochody - regeneracja podzespołów
woj. świętokrzyskie25-217 Kielce, gen. Hauke Bosaka 10
-
Auto Małpa warsztat samochodowy, blacharstwo, montaż
Samochody - stacje obsługi, mechanicy
woj. dolnośląskie51-114 Wrocław, Obornicka 217 lok. 23